Uitreiking VPRO/Boy Edgar Prijs aan Pierre Courbois

Maandag 19 mei 20.00 uur, Bimhuis Amsterdam

Artist news 17-04-2008 15:00

Op maandag 19 mei 2008 zal slagwerker, componist en bandleider Pierre Courbois de VPRO/Boy Edgar Prijs 2008 uitgereikt krijgen in het Bimhuis in Amsterdam. Voor deze gelegenheid stelde Courbois een special programma samen met het Gong Duo, Waterland Sextet, Pierre Courbois 5/4 Sextet én BCDE.

De prijs is de belangrijkste prijs in Nederland op het terrein van de jazz en geïmproviseerde muziek. In een reactie aan Slagwerkwereld.com zei Courbois al eerder:
"..het belangrijkste van de prijs, los van de erkenning, is dat ik daardoor weer meer kan spelen. En dat is het belangrijkste voor de muzikant die ik in hart en nieren ben. Het geeft me een enorme boost en ik ben iemand die publiek nodig heeft."

De prijs, de belangrijkste in Nederland op het terrein van de jazz en geïmproviseerde muziek, bestaat uit een plastiek van Jan Wolkers en een geldbedrag van €12.500,-.

Courbois zal zelf met vier verschillende groepen optreden tijdens de avond.

Gong Duo
Pierre Courbois - slagwerk
Polo de Haas - piano

Waterland Sextet
Jan Menu - tenorsax
Leo van Oostrom - altsax
Loek Dikker - piano
Louk Boudenstein - trombone
Luciën Matheeuwsen - contrabas
Pierre Courbois - drums

Pierre Courbois 5/4 Sextet
Ilja Reijngoud - trombone
Jasper Blom - tenor + sopraansax
Niko Langenhuijsen - contrabas
Pierre Courbois - drums
Toon de Gouw - trompet
Willem Kühne - piano

B C D E
Bennink, Han
Courbois, Pierre
Duynhoven, Martin van
Engels, John

Let op: er geldt een beperkte kaartverkoop. (€ 16)
Reserveren is mogelijk vanaf vrijdag 9 mei om 13.00 uur (maximaal 2 kaarten per persoon).

Bimhuis
Piet Heinkade 3
1019 BR Amsterdam
Kassa: 020 - 788 2188
bimhuis.nl

zoeken
zoeken