In memoriam: Ola Brunkert

Drummer Abba dood gevonden in Spanje

Artist news 17-03-2008 13:18

Ola Brunkert, de drummer van Abba, is op 16 maart dood gevonden in de tuin van zijn woning op Mallorca. Een buurman vondt hem met een opengereten hals in zijn tuin. Aangenomen wordt dat hij ten val is gekomen in zijn keuken en door een glazen deur is gevallen. De lokale politie zegt dat een glasscherf van de deur hem vermoeddelijk fataal is geworden. Brunkert is 61 jaar geworden.

Een woordvoerder van de politie gaf een voorlopige verklaring:
"All the indications are that this was a tragic accident. A glass door in the kitchen of the house was shattered and it appears that this man fell through the door. He then managed to get out into the garden where he died."

Zijn lichaam werd om 20.00 uur 's avonds gevonden in de tuin van zijn huis in Mallorca. Brunkert woonde al jaren op Mallorca nadat hij grote successen behaalde met een van de belangrijkste bands uit de (Zweedse) muziekgeschiedenis. Op de website van ABBA wordt zelfs gezegd dat hij (waarschijnlijk) de enige drummer is die op ABBA-albums te horen is.

Ola Brunkert was oorspronkelijk een jazzdrummer maar was ook bandlid van de bluesband Slim's Blues Gang voordat hij in de jaren '60 tot de groep Science Poption toetrad. Met gitarist Janne Schaffer speelde hij jazzpop met de band Opus III en werd in de jaren daaropvolgend een veelgevraagd studiomuzikant. De allereerste single van ABBA (People Need Love) is een van de eerste bekende releases van Brunkert. Naast zijn studiowerk voor vele Zweedse artiesten, tourde hij in 1977, 1979 en 1980 met ABBA over de hele wereld.

zoeken
zoeken