• SWK+
  • Nieuws
  • Tests
  • Events
  • Index
  • HOME
  • BESTEL
  • PLUS
  • NIEUWS
  • TESTS
  • VIDEOS
  • EVENTS
  • INDEX
  • GIVEAWAY
  • TOP 10
  • POLL 2025
foto's (3)
download (1)
Verslag Drummer Special 2011 uit SWK 161

Franklin Vanderbilt

Extra’s bij het artikel in Slagwerkkrant 167

Slagwerkkrant Plus 16-12-2011 22:12

In Slagwerkkrant 167 vind je een uitgebreid interview met Royal Prince Franklin Vanderbilt, drummer van Lenny Kravitz en nog heel veel meer. De extraverte, 1,96 meter lange drummer is de absolute gangmaker in de band van wereldster Kravitz, maar heeft daarnaast ook ambities als soloartiest en acteur. Als drummer geeft hij een nieuwe dimensie aan het begrip ‘dynamisch spelen’.

 

Hier op Slagwerkkrant Plus presenteren we een archiefverhaal over een van onze eerste confrontaties met de wervelwind uit Chicago. Het is een verslag van Drummer Special 2011, de feestelijke opening van de nieuwe vestiging van drumspeciaalzaak Drumland te Badhoevedorp. Vanderbilt gaf hier een clinic waar onze oren nog van nasuizen. Misschien wel de hardste drumperformance die we ooit hoorden, maar ook de zachtste; Vanderbilt is een man van uitersten. Klik op de pdf onder Documenten om het verslag te lezen. Hieronder zie je een video van deze clinic.

 

Hieronder nog wat fragmenten uit het interview in Slagwerkkrant 167

 ‘Toen ik achttien was, liep ik helemaal weg met Tonny Williams. Daarna volgden al die andere groten: Buddy Miles, John Bonham, Roy Haynes, James Gadson… Pas toen ik in Los Angeles ging wonen kwam ik erachter dat ik al jaren ongemerkt naar James Gadson luisterde – wat heeft die man op veel platen gespeeld. Daar heb ik hem ook ontmoet en we zijn goede vrienden geworden.’

‘Mijn soloalbum is eindelijk af. In 2012 komt de eerste single uit. Everybody’s Talking About Love heet hij, een mooie ballad. Het nummer wordt volgend jaar waarschijnlijk ook gebruikt voor een film, maar daar mag ik eigenlijk nog niets over zeggen. Ik speel natuurlijk zelf alle drums op het album, maar ik doe ook de zang en heb een aantal gitaarpartijen ingespeeld.’

‘En ja, ik heb inderdaad acteerlessen genomen. Muziek en acteren liggen dicht bij elkaar; het zijn beide vormen van expressie en er gelden vergelijkbare regels. Je staat op een podium en communiceert met anderen. Je laat jezelf van je kwetsbaarste kanten zien en, net als bij muziek, gaat het bij acteren voor een groot deel om wat je níet doet. Ik ben continu op zoek naar manieren om mezelf artistiek te uiten. Tijdens het acteren ben ik alleen zelf het instrument; niet de drums.’

Klik hier voor een bijzonder online artikel dat we maakten met Franklink Vanderbilt tijdens de Lenny Kravitz-tour van 2009. Met exclusieve videobeelden.

Edities bij dit artikel

Slagwerkkrant 167 januari-februari 2012
zoeken
abonneer op onze nieuwsbrief
Subcribe

Slagwerkkrant Plus


Cover van Slagwerkkrant 250 nu als poster verkrijgbaar

Op veler verzoek!
03-11-2025 20:53
We kregen bij Slagwerkkrant ongelofelijk veel enthousiaste r.....meer »»

Raad de drummers op de cover van Slagwerkkrant 250

Win een levenslang abonnement op Slagwerkkrant
02-11-2025 11:11
Wat een geweldige cover van de 250e editie van Slagwerkkrant.....meer »»

Video van het concert van Jamie Peet's Reflex

Carte Blanche voor Jamie Peet in het Bimhuis
01-11-2025 07:11
Het Bimhuis in Amsterdam gaf in 2023 Sun-Mi Hong carte blanc.....meer »»

Wil jij met je foto in Slagwerkkrant?

Maak een foto bij je drumstel met Slagwerkkrant 250 in je hand
30-10-2025 14:55
Maak een foto van jezelf bij je drumstel met de cover van de.....meer »»

Kassa Overall verenigt gescheiden werelden

Playlist bij het interview in Slagwerkkrant 250, nov-dec 2025
30-10-2025 08:11
Hij verbindt hiphop en jazz, zeker op zijn nieuwste album Cr.....meer »»

Slagwerkkrant 250, november-december 2025

Abonnementen & Losse edities

  • Bestel ze op muziekmagazines.nl
  • Slagwerkkrant.nl digitaal lezen

Slagwerkkrant

  • Colofon, sales en administratie

Volg ons op

Copyright © 2025 Slagwerkkrant.nl

zoeken
  • Top 10
  • Giveaway
  • Video's
  • Bestel