Daverend slot Tromp Percussion
Een festivaldag boordevol drums en percussie
Vanaf 13.00 uur ’s middags ging het loos in Muziekgebouw Eindhoven. Workshops en clinics door heel het gebouw heen van nationale grotheden als Hans Eijkenaar, Martijn Bosman, Jeroen de Rijk en vele anderen. Om ’s avonds tegen een uur of twaalf te eindigen met een optreden van Ojos de Brujo, inclusief cajonkwartet met Lucas van Merwijk en Nils Fischer.
Aan de Slag!
Het was een flink pandemonium, die zondagmiddag in Eindhoven. Vanuit alle hoeken en gaten van het Muziekgebouw knalde het slagwerk. Oscar Kraal vertelde de bezoekers alles over het opnemen van drums, vanaf een wel heel aparte locatie: bovenaan de theatertrap. De drie drummers van Gotcha All Stars veroorzaakten elders een uitgelaten samenscholing met hun ijzersterke en keiharde set. De slagwerkers van New Cool Collective grooveden dat het een aard had. En de tientallen andere workshoppers (waaronder Drumix!, Eijk & De Rijk met Frits Landesbergen, Stefan Kruger, Kim Weemhoff & Lars Nijman, Keyjay met Carlo de Wijs & Marnix Stassen, Lucas van Merwijk & Nils Fischer, Knobsticker, met Pim van Ham, Afra Mussawisade & Jörg Brinkman, Tatiana Koleva, Dennis Boxem en Mark Eeftens) maakten deze dag tot een intensief avontuur langs allerlei drumstijlen- en technieken. Het was Benny Greb die het meeste succes oogstte. Hij deed een zeer geďnspireerde, humorvolle clinic met inventief en innovatief spel.
Conte, Bozzio, Ojos en Keďta op het podium
Het stond als een huis. The World Drummers Ensemble met Terry Bozzio, Xavi Turull, Luis Conte, Max Moya Wright, Kiki Ferrer en Mamady Keďta rolde van de ene in de andere groove, met voornamelijk roots in Spanje (flamenco) en Cuba (rumba). Terry Bozzio was de soundmaker - af en toe subtiel op gongs, af en toe op zijn bekende heftige manier met zijn snaredrum-bekkenbreaks. Cubaanse drummer Kiki Ferrer ontpopte zich als een felle groovemaker die overal een stevig het fundament onder zette. Het cajónspel van Turull en Wright en vooral de beatboxen van de laatste gaven er een hippe draai aan. Luis Conte kreeg al in de tweede song de handen van het publiek op elkaar. Hij was het die het optreden ‘licht’ maakte, open en enthousiast. Keďta kwam de laatste twee nummers het podium op, charismatisch als altijd en met de felste klappen op djembé die je je maar kunt voorstellen. Zonder meer een geslaagd project. Binnenkort vind je op deze site een videoreportage over dit optreden.
Mamady Keita & Sewa Kan
Of hoe je met een viertal djembés, de nodige bas-achtige trommels, balafoon, sax, kora en twee zangeressen-danseressen een zaal compleet op z’n kop zet... De drie djembéspelers naast Keďta - afkomstig uit Guinée en Ivoorkust - speelden (vaak synchroon) bloedstrakke patronen, die door Keďta naar nog grotere hoogten werden gestuwd; met zijn aanwijzingen of met zijn spel. Hoe virtuoos zijn secondanten ook waren, als Keďta zijn djembé aanraakt, gebeurt er iets ánders: vlijmscherp getimed, hard en zuiver, met een onvoorstelbare precisie.
Ojos de Brujo featuring Lucas van Merwijk & Nils Fischer
Het was een magisch moment tijdens het optreden van de Spaanse nuevo-flamencoband Ojos de Brujo. Twee gasten werden het podium op geroepen: Lucas van Merwijk en Nils Fischer. Met Xavi Turull en Max Moya Wright voerden ze het percussienummer
Acción Reación Repercusion van Ojos de Brujo uit.
Lees in het artikel
'Video cajonsolo Van Merwijk en Fischer met Ojos de Brujo' over de totstandkoming van deze samenwerking en bekijk de video van de spectaculaire drie minuten lange cajonbreak met onnavolgbare ritmische en dynamische wendingen.
Alexej Gerassimez wint Tromp slagwerkconcours
De strijd duurde een week, ging tussen dertig slagwerkers uit zeventien landen en kende een meer dan overtuigende winnaar in Alexej Gerassimez uit Duitsland.
Slagwerkwerkwereld.com deed verslag van het concours.