Gratis muziek downloaden voor het goede doel
De muziek is op dinsdag 29 november 2005 binnen te halen op
www.downloadday.nl, zo laten beide organisaties weten. Iedereen die een liedje downloadt, wordt meteen gevraagd een petitie te ondertekenen voor eerlijke handel. Novib voert al jaren actie voor eerlijker handelsbetrekkingen tussen rijke en arme landen, en wordt daarbij gesteund door bands als Coldplay en U2.
Voor één dag komt voor Belgische en Nederlandse internetbezoekers muziek beschikbaar van enkele honderden bekende nationale en internationale artiesten zoals Racoon, Acda & De Munnik, Krezip, Moby, Franz Ferdinand en Bebel Gilberto. De muziek kan maximaal vijf keer worden beluisterd.
Download Day is een initiatief van Download.nl en de Make Trade Fair campagne van ontwikkelingsorganisatie Novib. Onder het motto
Hun stem voor jouw stem wordt muziekliefhebbers gevraagd in ruil voor de stem van hun favoriete zanger of zangeres, hun eigen stem aan te wenden om eerlijker handel te eisen.
Tot nu toe tekenden wereldwijd al bijna negen miljoen mensen de petitie. Novib wil het verzoekschrift in december aanbieden op een topconferentie van de Wereldhandelsorganisatie WTO in Hongkong. Met de downloadactie en andere acties over de hele wereld, hoopt de organisatie voor december tien miljoen handtekeningen te verzamelen.
Helemaal nieuw is een downloaddag niet. In oktober 2002 vond de eerste Digital Download Day Europe plaats, waarbij muziekloefhebbers voor €5,- aan liedjes gratis konden downloaden van websites die royalties aan de artiesten betalen. Er was toen keuze uit ruim 150.000 nummers, waaronder die van Eminem, Atomic Kitten en Robbie Williams (foto).