Drummer Igor "Spider" Hobus en zijn band de Heideroosjes nemen het jaar 2010 pauze. Op dit moment tourt De band, die dit jaar twintig jaar bestaat, tourt momenteel door het Europese clubcircuit. Deze jubileumtour duurt nog tot 19 december. Daarna gaat Heideroosjes met sabbatical.
We hebben twintig jaar onafgebroken doorgewerkt, nooit rust genomen en zijn altijd iedere uitdaging aangegaan. Vergelijk ’t met topsport. Je hele leven staat in het teken van een groter doel. Het is geweldig om van je muziek te mogen leven en de hele wereld rond te touren. Maar sinds enige tijd brandt het lampje van onze benzinemeter. Er moet hoognodig getankt worden. We hebben nog allerlei plannen met de Heideroosjes en daarvoor hebben we energie nodig. Daarom tanken we in het jaar 2010 bij. Zodat we daarna weer op volle kracht verder kunnen gaan."
Manager Eric Schoeber vindt het vervelend dat de theatertour erschuift, vooral omdat er al veel kaartjes zijn verkocht. Eric:
"In het theater worden tournees anderhalf jaar van tevoren al vastgelegd. Achteraf gezien hebben we de drukke agenda van dit jubileumjaar onderschat. De band begon het jaar met een theatertour, nam meteen daarna een dubbel-album op, speelde op zomerfestivals, ondernam een Europese tour, richtte een tentoonstelling in en produceerde een paar videoclips. De band regelt daarbij veel zaken zelf. Dat vreet energie. Daarom is nu rust nodig."
Nieuwe data voor de reprise van de theatershow ‘Manie! Manie! worden zo spoedig mogelijk bekend gemaakt via de theaters en de website van de Heideroosjes.