Drummer Niek de Bruijn (Breda, 1991) is zondag 17 maart 2013 uitgeroepen tot winnaar van de achttiende editie van de Erasmus Jazz Prijs. Aan deze prijs voor de beste jazzstudent van Codarts Rotterdam is een bedrag verbonden van € 3.000.
Niek de Bruijn nam het tijdens de finale van de Erasmus Jazz Prijs (EJP) in een volle E. Flipse Zaal van De Doelen op tegen Juanga Lakunza (trombone) en Thomas Maasz (piano). Ze traden ieder op met een eigen band. Volgens de jury – Guido van Dieren, Louk Boudesteijn en Hans de Lange – was het een finale van ‘waanzinnig hoog niveau’. Uiteindelijk won De Bruijn met unanieme stemmen. De jury roemde hem onder meer om zijn goede presentatie, beheersing en veelzijdigheid’.
Fragment van zijn optreden tijdens de voorronde:
Niek de Bruijn studeert bij Codarts jazzdrums en is in het 4e jaar van de Bacheloropleiding Muziek, bij Hans van Oosterhout en Joost Patocka. Hij is 22 jaar. Hij speelt vast in de volgende formaties: Stephanie Francke Quartet, Baer Traa Quartet, Bianculli Trio, en Bianculli Piano Show.
De publieksprijs (€ 500),ging dit jaar naar saxofonist Wietse Voermans (Den Haag, 1988). Wietse was een van acht deelnemers van deze editie, maar haalde het net niet tot de finale.
Tijdens de jaarlijkse EJP-finale strijden drie studenten om de prijs, om de eer en om de mogelijkheden die het winnen van de prijs opent. In de loop der jaren is de EJP steeds ondersteund door donaties van de Stichting Vrienden van Codarts. De laatste vier jaar kent de competitie een enthousiaste sponsor in Univé Zuid-Holland UA.
De inmiddels prestigieuze EJP bleek een geweldige opstap voor een aantal succesvolle jonge jazzmusici, onder wie Jan van Duikeren, Bart Wirtz, Louk Boudesteijn, Dimitar Bodurov, Jasper van Hulten, Jasper van Damme en Mark Schilders. Zij zijn nu gevestigde namen in het Nederlandse jazzlandschap.
In 2012 won saxofoniste Stephanie Francke. De jury roemde Stephanie onder meer om haar mooie composities en haar betoverende geluid: ‘Stephanie ‘zwemt’ in haar eigen stukken en maakt muziek waar je naar terug verlangt’. Stephanie heeft met haar geldprijs haar debuut-cd, die in april 2013 uitkomt, deels kunnen bekostigen.
Zijn website is 'under construction, maar je kunt 'm vinden op Facebook.