Pearl Jam na zes jaar weer live in Europe

Muzieknieuws 22-04-2006 12:22

Na zes jaar afwezigheid komt Pearl Jam weer naar Europa. Op 29 augustus 2006 staat Pearl Jam in het Gelredome te Arnhem, Nederland. Een dag later, op 30 augustus, staat de groep in het Sportpaleis te Antwerpen, België.

De band uit Seattle, met Matt Cameron op de drumkruk, doet de tour ter ondersteuning van het te verschijnen studioalbum "Pearl Jam".

Concertorganisator Mojo meldt in een persbericht dat uiteraard ook klassiekers als Alive, Jeremy en Black voorbij zullen komen. De voorverkoop van de tickets voor het Pearl Jam-concert begint op vrijdag 28 april 2006. Entree kost € 43 (excl. servicekosten).

Pearl Jam verwierf in de jaren negentig de status van Amerika's meest populaire rockband, nadat Nirvana in 1992 voor een doorbraak van grunge zorgde. Pearl Jam combineert de stadionrock uit de jaren zeventig perfect met de pit, durf en woede van de postpunk uit de jaren tachtig, zonder ooit ritme en refrein uit het oog te verliezen. Pearl Jam heeft wereldwijd bijna 60 miljoen albums verkocht, inclusief miljoenen live bootlegs.

De eerste single van het nieuwe album, World Wide Suicide, is inmiddels uit.

Voordat Pearl Jam Nederland aandoet, staan ze 25 augustus eerst nog op het Leeds festival en 27 augustus op het Reading festival, beide in Groot Britannië.
zoeken
zoeken