Sommigen noemen het global bass, anderen labelen de muziek van Kuenta i Tambu, of kortweg KiT, als Tambutronic. Hoe dan ook, KiT is danceable, wild en mindboggling; een kleurrijke explosie van energie, veroorzaakt door aanstekelijke grooves, elektronische soundsamples, rituele tambú drums. Roël Calister is een van de docenten tijdens de DrumDrieDaagse in Musicon, Den Haag. Zijn band KiT aka Kuenta i Tambu, geeft vrijdagavond een speciaal concert in het kader van de DrumDrieDaagse, ook toegankelijk voor niet-deelnemers! Kom vooral langs, toegang slechts € 7,50.
Als je Kuenta i Tambu vertaalt vanuit het Papiamentu, de taal van Curaçao, Aruba en Bonaire, betekent het ‘verhalen en drums’. De groep rondom percussionist/zanger Roël Calister legt de link tussen de Europese dance van nu en traditionele Antilliaanse ritmes.
Calister: ‘Je zou het eigenlijk een soort ‘Caribisch-Antilliaanse dance en housemuziek met een beetje latin’ kunnen noemen. We proberen gebruik te maken van verschillende tradities, elementen en instrumenten uit hoofdzakelijk Caribische en Zuid-Amerikaanse culturen. Zo kunnen we, ook met behulp van elektronische invloeden, een compositie versterken en wat extra saus geven, waar nodig. Zo krijg je de ideale KiT-sound.’
KiT gebruikt verschillende Antilliaanse en Afro-Amerikaanse slaginstrumenten. Elektronische drums, conga’s en Afrikaanse djembé’s zijn belangrijke schakels, maar de traditionele (klein)percussie uit Curaçao mag absoluut niet ontbreken. ‘Ik hou vooral van de chapi, een ijzeren schep of schoffel die je met een metalen stokje bespeelt. Het is een uniek instrument; behoorlijk schel, en het maakt de muziek lekker opzwepend. Pas wel op, want het is een aanslag op je oren.’
Vrijdag 9 augustus 20.30 uur
Musicon, Soestedijksekade 345, Den Haag
Tickets
€ 7,50 aan de deur bij Musicon.
Er is voorverkoop in Den Haag bij Vinyl Grove, Boekhorststraat 97 C, Den Haag
070 7803 127, www.vinylgrove.com, info@vinylgrove.com – in voorverkoop betaal je slechts € 5,-
KiT is:
Roël Calister, vocals en percussie
Diamanta Vonlieshdek, vocals en percussie
Vernon Chatlein, percussie
Tshepo Pietersz, percussie
PhillyM, beats/dj
Video’s:
Live Aruba: https://bit.ly/13ysGyq
Live Contrabanda, met de chabi van Calister: https://bit.ly/14BV6b9
Live Mundial: https://bit.ly/14hRHFm
Clip Jackhammer: https://bit.ly/132hkUj