Twee drummerverslindende bands op één podium

The Cult opent voor The Who in Ahoy' Rotterdam

Muzieknieuws 11-05-2007 15:38

Fans van The Who worden op hun wenken bediend, want in het voorprogramma van Roger Daltrey en de rest van de band, staat op 5 juni niemand minder dan The Cult. De twee bands hebben in de loop der jaren een waslijst aan drummers versleten. Hieronder vind je een overzicht van de drummers van beide bands.

The Cult, uit het Engelse Bradford, vierde zijn hoogtijdagen in de jaren tachtig met on-Britse agressieve punkrock. Het hoogtepunt werd in 1984 bereikt met de hit She Sells Sanctuary.

De afgelopen jaren blies The Cult-frontman Ian Astbury de erfenis van The Doors nieuw leven in met het project Riders on the Storm. Sinds 2006 richt hij al zijn pijlen weer op zijn band waar het allemaal voor hem begon.

The Who begon haar carriere in 1964 en is een van de grootste en meest invloedrijke rockbands aller tijden. De band maakte furore met bandleden Pete Townshend, Roger Daltrey, John Entwistle, en natuurlijk de meest destructieve drummer die de wereld gekend heeft: Keith Moon (zie foto).

Drummers van The Who
In het pre The Who-tijdperk, toen de band nog The Detours heette, zat Doug Sandom op de drums. Nadat The Who officieel The Who werd, kwam in 1964 de 17-jarige Keith Moon op de drums terecht. Moon overleed op 7 september 1978. Tijdens de Face Dances Tour in 1979 tot 1981 zat Kenney Jones achter de drumkit, die alle volgende optredens en opnames meedeed, tot aan de 25th Anniversary Tour in 1989, toen Simon Phillips bij de band speelde, samen met percussionist Jody Linscott. Tijdens de Quadrophenia Tour (1996 - 1997) speelde Jody nog percussie en was Zak Starkey de drummer. Zak is de drummer van Oasis en de oudste zoon van vader Richard (Beatles-drummer Ringo Starr). Tot aan vandaag de dag speelt Zak nog mee tijdens tours en opnames, maar werd door zijn drukke schema in 2005 tijdelijk vervangen door Steve White.

Drummers van The Cult
Ook The Cult heeft een flinke geschiedenis met drummers. In 1983 begon de band met Raymond Taylor Smith (Ray Mondo). In september 1983 werd Mondo om onbekende redenen door de autoriteiten teruggebracht naar zijn thuisland Sierra Leone en werd hij vervangen door Nigel Preston, bekend van Theatre of Hate. Ontslag is een terugkomend thema bij The Cult: in 1985 werd Nigel Preston de laan uitgestuurd vanwege zijn gedrag en ingeruild voor Big Country-drummer Mark Brzezicki. Hij mocht maar liefst één album met de band opnemen. Het volgende seizoen ging de band op tour met Les Warner, die onder andere speelde met Julian Lennon en Johnny Thunders.

Voor het album 'Sonic Temple' waren nogal wat demo-opnames gepland. Tijdens de repetites zat Chris Taylor op de drumkruk en nam de eerste demo's op. Voormalig Kiss-drummer Eric Singer werd ingehuurd voor de tweede ronde demo's. Die kon direct alle hoop laten varen omdat Mickey Curry het album uiteindelijk mocht inspelen.

Scott Garrett drumt op het album 'The Cult', uit 1994 - waarop overigens ook percussionist Jim McGiueray te horen is, en speelde mee tijdens de de daaropvolgende tour, waarmee hij in 1996 in een halflege Melkweg tijdens het optreden van Holy Barbarians (Astbury's one night stand) te zien was. We zien hem weer terug bij de band in 2002 als er in de US getoured wordt ter promotie van de live dvd met een optreden in het Grand Olympic Auditorium in Los Angeles.

Tussentijds, in 1988, kwam drummer Matt Sorum in de picture en deed met The Cult de volgende tour. Drie jaar later huurde de band James Kottak in voor het nieuwe album, maar dat werd uiteindelijk ingespeeld door Mickey Curry. Blijkbaar had Ian Astbury andere ideeen over het live-geluid, want voor de opvolgende tour werd de oude drummer van Thin Lizzy, Michael Lee, gevraagd.

Waarschijnlijk wordt de drumkruk tijdens het concert bezet door voormalig Testament en White Zombie-drummer John Tempesta, maar pin ons er niet op vast!

The Cult speelt in het voorprogramma van The Who op

Dinsdag 5 juni 2007
Ahoy' - Rotterdam
Entree: € 60,-/€ 58,-/€ 56,-/€ 54,- (exclusief servicekosten)
Aanvang: 20.00 uur
ticketservice.nl
zoeken
zoeken