Ambassadeurs van de Vrijheid 2007 bekend

Racoon, Krezip en Opgezwolle reizen bevrijdingsfestivals af

Muzieknieuws 12-01-2007 17:29

De Ambassadeurs van de Vrijheid 2007 zijn bekend. Racoon (met drummer Paul Bukkens), Krezip (met Bram van den Berg, zie foto, op drums) en Opgezwolle (met beats van Peter Blom aka Delic) zijn geselecteerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei. De drie uitgekozen acts moeten het motto 'vrijheid maak je met elkaar' uitdragen.

De jaarlijks wisselende Ambassadeurs voor de Vrijheid spelen op 5 mei op verschillende Bevrijdingsfestivals in Nederland. Met helikopters die de Koninklijke Luchtmacht beschikbaar stelt, reizen deze artiesten van A naar B. Maar altijd via V van Vrijheid.

Elke band neemt vier tot vijf van de dertien festivals voor zijn rekening, in plaatsen als Amsterdam, Rotterdam en Groningen. De ambassadeurs werden in vorige jaren voorgegaan door artiesten als Marco Borsato, Lange Frans & Baas B, Anouk en Di-rect.

In mei is het 62 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetter.
zoeken
zoeken