Summer Darkness 2006 groot succes

Muzieknieuws 14-08-2006 17:08

Op 10 tot en met 13 augustus 2006 vond de vierde editie van het gothic festival Summer Darkness in Utrecht plaats. In totaal bezochten 4500 goths het festival van donderdag tot en met zondag, een groei 50 % in vergelijking tot vorig jaar. Op vrijdag en zaterdag raakten alle kaarten uitverkocht.

In totaal streken er meer dan 50 underground acts in de Utrechtse binnenstad neer. Het Engelse Bauhaus trapte op donderdagavond het festival af in Tivoli Oudegracht. Op vrijdag werd het festival onder grote belangstelling officieel geopend in de Domkerk met twee Italiaanse medieval bands: Gor en Ataraxia.

Andere muzikale hoogtepunten van het festival waren Moonspell, The Birthday Massacre, Therion, Crüxshadows, CombiChrist, Sound of the Underground, Reaper, VNV Nation, en Sonata Arctica (foto).

Maar het festival is meer dan alleen muziek: een gothic markt, picknick, rondleidingen, etalages, literatuur en de eerste Nederlandse Gothic Lolita Party, een bijzonder Japans modespektakel. Daarnaast bood de organisatie dit jaar voor het eerst overnachtingen aan.

Summer Darkness laat ieder jaar in augustus naar boven komen wat onder het oppervlak borrelt: belangrijke undergroundstromingen krijgen een plek in het Summer Darkness festival dat in het centrum van Utrecht plaatsvindt. Met haar Middeleeuwse uiterlijk van kerken, torens, grachten en werfkelders is Utrecht het perfecte (zwart)romantische decor voor dit festival.

Summer Darkness is een lifestyle evenement gericht op de underground muziek, met een zwaar accent op de gothic. Dit genre wordt beschouwd als een heel breed genre, maar vooral als een gevoel dat met duisternis en zwarte romantiek te maken heeft. Cybergothic, mediaeval en gothic-metal voeren de troepen aan, maar erna volgen al snel electro, darkwave, new wave en techno.

Summer Darkness wordt georganiseerd door: Ekko, Cybercase, Mojo Concerts en Tivoli.
zoeken
zoeken