Han Bennink Artist in Residence op North Sea Jazz
Tiplijst Slagwerkkrant met volledige line-ups, speeltijden en locaties
Slagwerkkrant Plus 18-06-2015 08:06
Het North Sea Jazz festival is elk jaar weer dé plek om te genieten van 's werelds beste drummers en percussionisten. We weten uit ervaring dat goed kiezen waar je heen gaat tijdens de drie dagen festival een hele toer is. Slagwerkkrant helpt je een beetje. In de inleiding geven we een paar aanbevelingen, maar daaronder vind je onze complete tiplijst, waarbij we van alle concerten die we aanraden de volledige line-up, speeltijd en locatie noemen, in chronologische volgorde!

Foto: Han Bennink door Fred van Diem


North Sea Jazz is aan haar 40ste editie toe. Vijf bandleiders die dit jaar komen spelen waren er de allereerste editie in 1976 ook bij. John Engels (80) speelde toen zelfs in drie verschillende formaties.  Nu speelt hij met zijn eigen kwintet zijn 80th Birthday Concert met speciale gast Lew Tabackin. Lee Konitz (85), Randy Weston (90), Hans Dulfer (75) en last but not least Han Bennink (73) zijn de andere vier.

Bennink kreeg de eer dit jaar de Artist in Residence te zijn. Elke dag speelt hij een ander concert met muzikanten naar eigen keus. Geen geringe eer, want tot zijn voorgangers behoren jazzgrootheden als Wayne Shorter, Joshua Redman, Pat Metheny en Branford Marsalis. Bennink gaat twee trio’s spelen, een  met Peter Evans en Oscar Jan Hoogland en een met Joachim Badenhorst en Simon Toldam, en hij doet een concert met het ICP Orchestra featuring Marc Ribot.

Naast Engels en Bennink spelen er nog tal van andere Nederlandse drummers op North Sea, zoals Martijn Vink (3x!), Jamie Peet (2x), Rick van Wort en Joost Lijbaart, en Belgische slagwerkers, zoals Tuur Moens, Jordi Geuens, Steven Cassiers en  Toni Vitacolonna. Onmogelijk ze hier allemaal te noemen, zie daarvoor het uitgebreide artikel op Slagwerkkrant.nl!
Dat geldt ook voor de buitenlandse sterren want als altijd grossiert North Sea Jazz daarin. Natuurlijk zijn daar de megagrootheden, zoals Horacio ‘El Negro’ Hernandez, Giovanni Hidalgo, Chris Dave, Brian Blade, Mino Cinelu en Jack DeJohnette. Maar ga ook eens kijken bij wie wij tippen: Marcus Gilmore, Dave King, Otis Brown III, Daniel Dor, Tyshawn Sorey, Michael Mitchell, Justin Faulkner, en Oscar Seaton (bij zowel Terence Blanchard als Lionel Richie!). En natuurlijk zijn we benieuwd naar Snorre Kirk, die met zijn eigen formatie komt!

Alle acts die Slagwerkkrant tipt vanaf vrijdag 10 juli 17.15 uur tot en met zondag 12 juli 23.45 uur vind je hieronder, in chronologische volgorde, inclusief tijden en zalen en de volledige line-ups. Zoek je iets? Ctr F of Appeltje F doet wonderen :)


NTJAM ROSIE

VOCAL JAZZ

Ntjam Rosie, Julia van de Ketterij, Laise Sanches, Pink Oculus (vocals); Ronald Snijders (flute); Teus Nobel (trumpet); Jorn ten Hoopen (guitar); Lamin Kuyateh (kora); Alexander van Popta (keyboards); Bas Kloosterman (bass); Tuur Moens (drums).

VR  10 JULI 2015 
17:15 - 18:30 
DARLING

 

RYAN TRUESDELL & THE BRUSSELS JAZZ ORCHESTRA PLAY THE MUSIC OF GIL EVANS

Ryan Truesdell (conductor); Brussels Jazz Orchestra, Students of the Royal Conservatory The Hague (t.b.a.); Bart Defoort, Dieter Limbourg, Frank Vaganée, Kurt van Herck (saxophone); t.b.a. (oboe); t.b.a. (bassoon); Jeroen van Malderen, Nico Schepers, Serge Plume (trumpet); Ben Fleerakkers, Frederik Heirman, Laurent Hendrick, Lode Mertens (trombone); t.b.a., t.b.a. (french horn); t.b.a. (tuba); Hendrik Braeckman (guitar); Nathalie Loriers (piano); Jos Machtel (double bass); Toni Vitacolonna (drums).

VR  10 JULI 2015 
17:15 - 18:30 
HUDSON

TYPHOON

HIP-HOP

Glenn de Randamie (vocals); Earl de Randamie (backing vocals); Coen Witteveen (alto saxophone); Thijs van Milligen (tenor saxophone); Randell Heye (trumpet); Dries Bijlsma (guitar); Romano Wijnstein (keyboards, percussion); Sebas van Olst (bass); Eddy Addai (drums); Rob Peters (samples).

VR  10 JULI 2015 
17:30 - 18:45 
NILE

TYSHAWN SOREY TRIO

Corey Smythe (piano); Christopher Tordini (double bass); Tyshawn Sorey (drums).

VR  10 JULI 2015 
17:30 - 18:45 
YENISEI

 

DOMINIC J. MARSHALL TRIO

MODERN CREATIVE

Dominic J. Marshall (piano); Glenn Gaddum Jr. (double bass); Jamie Peet (drums).

VR  10 JULI 2015 
18:15 - 19:30 
VOLGA

 

BEYOND THE MEMORY - A TRIBUTE TO THE GREAT PACO DE LUCIA

FLAMENCO

Chonchi, David de Jacoba (vocals); Jorge Pardo (flute, saxophone); Antonio Serrano (harmonica, keyboards); Antonio Sanchez, Jose Mari Bandera (guitar); Alain, Carles Benavent (bass); Piranha, Rubem Dantes (percussion); Joaquin Grilo (dancer).

VR  10 JULI 2015 
18:15 - 19:30 
AMAZON

 

JOHN ENGELS 80TH BIRTHDAY CONCERT FEATURING LEW TABACKIN

MAINSTREAM

Lew Tabackin (flute, tenor saxophone); Benjamin Herman (alto saxophone); Ruud Breuls (trumpet); Rob van Bavel (piano); Ruud Ouwehand (double bass); John Engels (drums).

VR  10 JULI 2015 
19:15 - 20:30 
HUDSON

 

THE TERENCE BLANCHARD E-COLLECTIVE

NEW URBAN JAZZ

Terence Blanchard (trumpet); Charles Altura (guitar); Fabian Almazan (piano); Donald Ramsey (bass); Oscar Seaton (drums).

VR  10 JULI 2015 
19:30 - 20:45 
CONGO

 

MARCUS MILLER

WORLD FUSION - FUNK

Marcus Miller (bass clarinet, gimbre, bass); Alex Han (soprano saxophone, alto saxophone); Lee Hogans (trumpet); Adam Agati (guitar); Brett Williams (piano, keyboards); Louis Cato (drums); Mino Cinelu (percussion).

VR  10 JULI 2015 
19:30 - 20:45 
NILE

 

VIJAY IYER TRIO

MODERN CREATIVE

Vijay Iyer (piano); Stephan Crump (double bass); Marcus Gilmore (drums).

VR  10 JULI 2015 
19:30 - 20:45 
YENISEI

 

MAARTEN HOGENHUIS TRIO

MODERN CREATIVE

Maarten Hogenhuis (alto saxophone); Thomas Rolff (double bass); Joan Terol Amigo (drums).

 

JOSÉ JAMES

VOCAL JAZZ

José James (vocals, guitar); Leo Genovese (keyboards); Solomon Dorsey (bass); Nate Smith (drums).

VR  10 JULI 2015 
21:15 - 22:30 
DARLING

 

ARTIST IN RESIDENCE HAN BENNINK: OSCAR JAN, PETER EN HAN

IMPROVISATION

Peter Evans (trumpet); Oscar Jan Hoogland (piano); Han Bennink (drums).

VR  10 JULI 2015 
21:15 - 22:30 
YENISEI

 

FORQ

JAZZ - FUSION - FUNK

Chris McQueen (guitar); Henry Hey (keyboards); Michael League (bass); Jason 'JT' Thomas (drums).

 

JASPER BLOM QUARTET

MODERN CREATIVE

Jasper Blom (tenor saxophone); Jesse van Ruller (guitar); Frans van der Hoeven (double bass); Martijn Vink (drums).

VR  10 JULI 2015 
21:45 - 23:00 
VOLGA

 

JONI'S JAZZ SPECIAL GUEST OLETA ADAM, LIZZ WRIGHT, MICHAEL KIWANUKA, TERENCE BLANCHARD A.O.

SINGER-SONGWRITER - MODERN CREATIVE

Terence Blanchard (trumpet); Lizz Wright, Michael Kiwanuka, Oleta Adams (vocals); Brian Blade (drums); Myron Waldon (saxophone); Melvin Butler (saxophone, winds); Marvin Sewell (guitar); Jon Cowherd (piano); Chris Thomas (bass); Jeff Haynes (percussion); Rest of lineup t.b.a (t.b.a.).

VR  10 JULI 2015 
22:45 - 00:00 
AMAZON

 

OTIS BROWN III

MODERN CREATIVE - BOP

Keyon Harrold (trumpet); Shedrick Mitchell (piano, Hammond B3 organ); Alan Hampton (bass); Otis Brown III (drums).

VR  10 JULI 2015 
23:00 - 00:15 
YENISEI

 

AVISHAI COHEN’S "NEW YORK DIVISION"

MODERN CREATIVE

Avishai Cohen (vocals, bass); Diego Urcola (trumpet); Steve Davis (trombone); Kurt Rosenwinkel (guitar); Nitai Hershkovits (piano); Daniel Dor (drums).

VR  10 JULI 2015 
23:15 - 00:30 
HUDSON

 

D'ANGELO AND THE VANGUARD

SOUL - FUNK

D'Angelo (vocals); Jermaine Holmes, Kendra Foster, Red Middleton (backing vocals); Isaiah Sharkey, Jesse Johnson (guitar); Cleo Sample (keyboards); Pino Palladino (bass); Chris Dave (drums).

VR  10 JULI 2015 
23:30 - 00:45 
NILE

 

THE STANLEY CLARKE BAND

JAZZ ROCK - FUSION

Stanley Clarke (bass); Beka Gochiashvili (piano); Cameron Graces (keyboards); Michael Mitchell (drums).

VR  10 JULI 2015 
23:30 - 00:45 
CONGO

 

BRUUT!

SOUL JAZZ

Maarten Hogenhuis (saxophone); Folkert Oosterbeek (Hammond B3 organ); Thomas Rolff (double bass); Felix Schlarmann (drums).

VR  10 JULI 2015 
23:45 - 00:45 
NORTH SEA JAZZ CLUB

 

 

BOI AKIH QI

IMPROVISATION - WORLD FUSION

Monica Akihary (vocals); Yedo Gibson (woodwind); Niels Brouwer (guitar); Luc Ex (bass); Marcos Baggiani (drums).

VR  10 JULI 2015 
23:45 - 01:00 
VOLGA

 

DAVID SANBORN ELECTRIC BAND

JAZZ ROCK - FUSION

David Sanborn (saxophone); Nicky Moroch (guitar); Ricky Peterson (keyboards, Hammond B3 organ); Andre Berry (bass); Chris Coleman (drums).

ZA  11 JULI 2015 
17:00 - 18:15 
MAAS

 

KRIS DAVIS "INFRASOUND" OCTET

IMPROVISATION - MODERN CREATIVE

Andrew Bishop, Ben Goldberg, Joachim Badenhorst, Oscar Noriega (bass clarinet); Nate Radley (guitar); Kris Davis (piano); Antoine Rayon (Hammond B3 organ); Tom Rainey (drums).

ZA  11 JULI 2015 
17:15 - 18:30 
YENISEI

 

BRIAN BLADE & THE FELLOWSHIP BAND

MODERN CREATIVE

Myron Walden (bass clarinet, alto saxophone); Melvin Butler (tenor saxophone); Jon Cowherd (piano); Chris Thomas (double bass); Brian Blade (drums).

ZA  11 JULI 2015 
17:30 - 18:45 
DARLING

 

JETT REBEL

POP - SINGER-SONGWRITER

Jelte Tuinstra (vocals, guitar); Lorijn van Piekartz (guitar); Amber Gomaa, Jessica Manuputty (keyboards); Xander Vrienten (bass); Rick van Wort (drums).

ZA  11 JULI 2015 
17:45 - 19:00 
NILE

 

DINNER CONCERT FRANCIEN VAN TUINEN 'COUNTRIFIED'

MODERN CREATIVE - VOCAL JAZZ

Francien van Tuinen (vocals); Jesse van Ruller (guitar); Jeroen Vierdag (double bass); Martijn Vink (drums).

ZA  11 JULI 2015 
18:45 - 19:45 
NORTH SEA JAZZ CLUB

 

KRUPA & THE GENES

MODERN CREATIVE

Jasper Blom, Maarten Hogenhuis (saxophone); Anton Goudsmit, Raphael Vanoli (guitar); Sean Fasciani (bass); Joost Patocka, Stefan Kruger (drums).

ZA  11 JULI 2015 
19:30 - 20:45 
DARLING

 

MARUTYRI

MODERN CREATIVE - JAZZ ROCK - FUSION

ZA  11 JULI 2015 
20:15 - 21:15 
MISSISSIPPI

 

PANEL: 40 YEARS ON: HAN BENNINK & RANDY WESTON

ZA  11 JULI 2015 
20:45 - 21:30 
CENTRAL SQUARE

 

NEW COOL COLLECTIVE

LATIN JAZZ

Benjamin Herman (saxophone); David Rockefeller (trumpet); Rory Ronde (guitar); Willem Friede (keyboards); Leslie Lopez (bass); Joost Kroon (drums); Frank van Dok, Jos de Haas (percussion).

ZA  11 JULI 2015 
21:00 - 22:15 
MAAS

 

MADE IN CHICAGO: JACK DEJOHNETTE, MUHAL RICHARD ABRAMS, LARRY GRAY, ROSCOE MITCHELL

MODERN CREATIVE

Roscoe Mitchell (soprano saxophone, alto saxophone); Muhal Richard Abrams (piano); Larry Gray (cello, double bass); Jack DeJohnette (drums).

ZA  11 JULI 2015 
21:00 - 22:15 
MADEIRA

 

WAYNE SHORTER QUARTET FEATURING DANILO PEREZ, JOHN PATITUCCI AND BRIAN BLADE

MODERN CREATIVE

Wayne Shorter (saxophone); Danilo Perez (piano); John Patitucci (double bass); Brian Blade (drums).

ZA  11 JULI 2015 
21:00 - 22:15 
HUDSON

 

AZAR LAWRENCE QUARTET

STRAIGHT-AHEAD JAZZ - FREE JAZZ

Azar Lawrence (soprano saxophone, tenor saxophone); Benito Gonzalez (piano); Essiet Okon Essiet (double bass); Billy Hart (drums).

ZA  11 JULI 2015 
21:15 - 22:30 
YENISEI

SARAH-JANE

SOUL - FUNK

Sarah-Jane (vocals); Kimberley Janice, Lola Green (backing vocals); Mano Yeah (keyboards); Gino Cochise (bass); Eddy Addai (drums).

ZA  11 JULI 2015 
22:00 - 23:00 
MISSISSIPPI

 

THE METROPOLE ORKEST BIG BAND CONDUCTED BY JÖRG ACHIM KELLER PLAYS THE BLUES AND THE ABSTRACT TRUTH, THE MUSIC OF OLIVER NELSON

JAZZ

Jörg Achim Keller (conductor); Metropole Orkest Big Band (t.b.a.).

ZA  11 JULI 2015 
22:30 - 23:45 
AMAZON

 

THE BAD PLUS JOSHUA REDMAN

MODERN ACOUSTIC

Joshua Redman (saxophone); Ethan Iverson (piano); Reid Anderson (double bass); David King (drums).

ZA  11 JULI 2015 
23:00 - 00:15 
HUDSON

 

ACK VAN ROOYEN / JEROEN MANDERS QUINTET

JAZZ - MAINSTREAM

Jeroen Manders (soprano saxophone, tenor saxophone); Ack Rooyen van (flugelhorn); Marc van Roon (piano); Erik Robaard (bass); Wim Kegel (drums).

ZA  11 JULI 2015 
23:00 - 00:15 
MADEIRA

 

ARTIST IN RESIDENCE HAN BENNINK HAN BENNINK TRIO

IMPROVISATION

Joachim Badenhorst (clarinet); Simon Toldam (piano); Han Bennink (drums).

ZA  11 JULI 2015 
23:15 - 00:30 
YENISEI

 

SNORRE KIRK

MODERN CREATIVE - MAINSTREAM

Jan Harbeck (tenor saxophone); Tobias Wiklund (cornet); Magnus Hjorth (piano); Lasse Mørck (double bass); Snorre Kirk (drums).

ZA  11 JULI 2015 
23:30 - 00:45 
VOLGA

 

TOMMY MOUSTACHE

MODERN CREATIVE - WORLD FUSION

Jasper van Damme (alto saxophone); Jorn ten Hoopen (guitar); Bas Kloosterman (bass); Mark van Kersbergen (drums).

ZA  11 JULI 2015 
23:45 - 00:45 
NORTH SEA JAZZ CLUB

 

LAURA MVULA & METROPOLE ORKEST CONDUCTED BY JULES BUCKLEY

SOUL - SINGER-SONGWRITER

Jules Buckley (conductor); Laura Mvula (vocals); Metropole Orkest Big Band (t.b.a.); Consensus Vocalis (choir).

ZO  12 JULI 2015 
15:15 - 16:30 
MAAS

 

ARTIST IN RESIDENCE HAN BENNINK ICP ORCHESTRA SPECIAL GUESTS MARC RIBOT A.O.

IMPROVISATION

Ab Baars, Tobias Delius (clarinet, tenor saxophone); Thomas Heberer (trumpet); Wolter Wierbos (trombone); Mary Oliver (violin, viola); Tristan Honsinger (cello); Guus Janssen (piano); Ernst Glerum (double bass); Han Bennink (drums).

ZO  12 JULI 2015 
15:15 - 16:30 
HUDSON

 

JOEP PELT

BLUES

Floor van Dijck (vocals, bass); Joep Pelt (vocals, harmonica, guitar); Elvis Sergo (keyboards, Hammond B3 organ); Dirkjan de Koning, Randell Sambo (drums, percussion).

ZO  12 JULI 2015 
15:30 - 16:30 
NORTH SEA JAZZ CLUB

 

BATIK

MODERN CREATIVE

Ed Verhoeff (guitar); Wolfert Brederode (piano); Clemens van der Feen (double bass); Joost Lijbaart (drums, percussion).

ZO  12 JULI 2015 
15:45 - 17:00 
VOLGA

 

GIDEON VAN GELDER LIGHTHOUSE

MODERN CREATIVE

Lilian Vieira (vocals); Lucas Pino (saxophone); Gideon van Gelder (piano); Rick Rosato (double bass); Jamie Peet (drums).

ZO  12 JULI 2015 
16:15 - 17:30 
YENISEI

SELAH SUE

SINGER-SONGWRITER

Sanne Putseys, Yannick Werther (vocals, guitar); Joachim Saerens (keyboards, samples); Erik Rademakers (bass); Jordi Geuens (drums).

ZO  12 JULI 2015 
16:30 - 17:45 
NILE

 

TRUMPETER, AVISHAI COHEN’S TRIVENI

MODERN CREATIVE

Avishai Cohen (trumpet); Yoni Zelnik (double bass); Nasheet Waits (drums).

ZO  12 JULI 2015 
17:15 - 18:30 
HUDSON

 

BILL FRISELL – GUITAR IN THE SPACE AGE! FEATURING GREG LEISZ, TONY SCHERR & KENNY WOLLESEN

MODERN CREATIVE

Bill Frisell (guitar); Greg Leisz (guitar, pedal steel); Tony Scherr (bass); Kenny Wollesen (vibraphone, drums, percussion).

ZO  12 JULI 2015 
17:30 - 18:45 
MADEIRA

 

DIANNE REEVES

VOCAL JAZZ - SOUL

Dianne Reeves (vocals); Romero Lubambo (guitar); Peter Martin (piano); Reginald Veal (double bass); Terreon Gully (drums).

ZO  12 JULI 2015 
18:45 - 20:00 
AMAZON

 

BRANFORD MARSALIS QUARTET

MODERN CREATIVE - STRAIGHT-AHEAD JAZZ

Branford Marsalis (saxophone); Joey Calderazzo (piano); Eric Revis (double bass); Justin Faulkner (drums).

ZO  12 JULI 2015 
19:00 - 20:15 
HUDSON

 

NORTH SEA JAZZ COMPOSITION PROJECT REINIER BAAS

Joris Roelofs (bass clarinet); Ben van Gelder (alto saxophone); tba (trumpet); Reinier Baas (guitar); Clemens van der Feen der (double bass); Martijn Vink (drums).

ZO  12 JULI 2015 
19:30 - 20:45 
MADEIRA

HANS DULFER THE 75/60 ROAD TOUR

STRAIGHT-AHEAD JAZZ - BOP

Hans Dulfer (tenor saxophone); Jerome Hol (guitar); Eric Barkman (double bass); Cyril Directie (drums).

ZO  12 JULI 2015 
20:15 - 21:30 
MISSISSIPPI

ORAN ETKIN

JAZZ

Oran Etkin (clarinet, bass clarinet, saxophone); Frederico Casagrande (guitar); Linda Oh (double bass); Nasheet Waits (drums).

ZO  12 JULI 2015 
20:15 - 21:30 
YENISEI

 

VOLCAN: GONZALO RUBALCABA, HORACIO 'EL NEGRO' HERNANDEZ, GIOVANNI HIDALGO & ARMANDO GOLA

LATIN JAZZ - WORLD FUSION

Gonzalo Rubalcaba (piano); Armando Gola (bass); Horacio Hernandez 'El Negro' (drums); Giovanni Hidalgo (percussion).

ZO  12 JULI 2015 
21:00 - 22:15 
HUDSON

 

WINNER PAUL ACKET AWARD TIGRAN - MOCKROOT

MODERN CREATIVE

Tigran Hamasyan (vocals, piano); Sam Minaie (double bass); Arthur Hnatek (drums).

ZO  12 JULI 2015 
21:30 - 22:45 
MADEIRA

DANS DANS

MODERN CREATIVE

Bert Dockx (guitar); Fred Lyenn (bass); Steven Cassiers (drums).

ZO  12 JULI 2015 
21:45 - 23:00 
VOLGA

 

SPOKFREVO ORQUESTRA 

BRASIL - WORLD FUSION

Spok, Gilberto Pontes, Kebinha, Rafael Santos (saxophone); Augusto França, Enok Chagas, Érico Veríssimo, Niraldo Riann (trumpet); Adonis, Elci Ramos, Marcone, Thomas Barros (trombone); Renato Bandeira (guitar); Hélio Silva (bass); Adelson Silva, Augusto Silva (drums); Dedé (percussion).

ZO  12 JULI 2015 
22:15 - 23:30 
CONGO

 

LIONEL RICHIE

SOUL - POP

Lionel Richie (vocals); Chuckii Brooker (musical director, keyboards); Dino Soldo (saxophone, keyboards); Ben Mauro (guitar); Ethan Farmer (bass); Oscar Seaton (drums).

ZO  12 JULI 2015 
22:30 - 23:45 
NILE